Echipajul masculin de patru rame al României a obținut, duminică, medalia de argint la etapa de Cupă Mondială desfășurată la Lucerna
Barca alcătuită din Ciprian Tudosă, Andrei Vatamaniuc, Leontin Nuțescu și Cosmin Iulian Pleşescu a încheiat finala pe locul al doilea, după o evoluție solidă, fiind cronometrată în 6:00.78. Rezultatul le-a adus sportivilor români o nouă medalie importantă în circuitul mondial.
Titlul etapei a revenit echipajului Marii Britanii, care a trecut primul linia de sosire, în timp ce Franța a completat podiumul, clasându-se pe poziția a treia.














