Un tânăr în vârstă de 18 ani din municipiul Bârlad a fost încarcerat la Penitenciarul Iași, după ce polițiștii au pus în executare un mandat de executare a pedepsei emis de Curtea de Apel Iași.
Potrivit informațiilor transmise de Inspectoratul de Poliție Județean Iași, mandatul a fost pus în aplicare de polițiștii Secției nr. 1 Poliție, pe 19 iunie. Tânărul fusese condamnat pentru comiterea mai multor infracțiuni, respectiv furt calificat, furt în scop de folosință și conducerea unui vehicul fără permis de conducere în formă continuată.
Anchetatorii au stabilit că acesta a fost implicat în mai multe fapte de natură penală, instanța dispunând executarea unei pedepse privative de libertate. După identificare și preluare de către polițiști, tânărul a fost escortat și introdus în Penitenciarul Iași, unde își va executa condamnarea.














