Un grav accident rutier s-a produs miercuri dimineață, 25 iunie, pe DN2-E85, în afara municipiului Adjud, județul Vrancea. În urma impactului, un bărbat în vârstă de 59 de ani și-a pierdut viața, iar alte două persoane au fost transportate la spital.
Potrivit informațiilor transmise de Inspectoratul de Poliție Județean Vrancea, polițiștii au fost sesizați prin apel la 112 în jurul orei 09:15 cu privire la producerea unui accident rutier pe una dintre cele mai circulate artere din țară.
Din primele cercetări efectuate la fața locului a reieșit că un autoturism care circula din direcția Bacău către Adjud a părăsit partea carosabilă și a intrat violent în coliziune cu un cap de pod.
În autoturism se aflau trei persoane din comuna Peretu, județul Teleorman: șoferul, un bărbat de 59 de ani, o femeie de 52 de ani și un bărbat de 33 de ani.
La sosirea echipajelor de intervenție, conducătorul auto se afla în stare critică, fiind supus manevrelor de resuscitare la fața locului. Din păcate, în ciuda eforturilor depuse de personalul medical, acesta a fost declarat decedat.
Celelalte două persoane implicate în accident au fost transportate la spital pentru îngrijiri medicale de specialitate.
Pe durata intervenției și a cercetărilor, traficul rutier s-a desfășurat alternativ, pe o singură bandă de circulație, pe sensul Adjud – Bacău, fiind dirijat de polițiști.
Oamenii legii continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate cauzele și împrejurările care au condus la producerea tragicului eveniment rutier.
Dacă dorești, pot să-i dau și un stil mai dramatic, de tip publicație online (click-uri), sau unul strict profesionist, de agenție de presă.














